Ar datoru, jūs izmantojat gan tastatūru un peli, lai ievadītu tekstu un dot komandas uz datoru.Lai gan jums var būt izmantoti tastatūru dažu veidu, pele var būt jauns, lai jums, un godīgi sakot, tas aizņem mazliet kļūst izmantoti, lai.

Faktiski, kad jūs pārvietojiet peli ap jūsu galda (vai dažos modeļos, roll bumbu virsū peli), kas ir atbilstošas ​​kursoru pārceļas ap jūsu datora ekrāna.Jums kontrolēt rīcību šī rādītāja, izmantojot tiesības un kreiso pogu uz peles.

Šeit ir galvenās funkcijas peles un kā tos kontrolēt:

  • Noklikšķinot: Kad cilvēki saka ?? klikšķi, ??tie nozīmē ?? nospiediet un atlaidiet peles kreiso pogu. ??Noklikšķinot ir dažādas izmantošanas veidiem.Jūs varat noklikšķināt laiku dokumentā, lai pārvietotu iespraušanas punktu, nedaudz līniju, kas norāda, kur jūsu nākamais darbība notiks.Piemēram, jūs varētu noklikšķināt priekšā vārdu tu jau ierakstījāt un pēc tam ierakstiet citu vārdu uzstāties to vēstulē.

    Noklikšķinot lieto arī dažādos logos, lai izvēlētos rūtiņas vai radio pogas (

    sauktas arī opciju pogas), lai ieslēgtu funkcijas vai izslēgt vai, lai izvēlētos objektu, piemēram, attēlu vai tabulu savā dokumentā.

  • peles labo pogu: Ja noklikšķināt ar peles labo pogu, Windows parāda īsinājumizvēlni, kas ir raksturīgi posteni noklikšķinājāt.Piemēram, ja jūs ar peles labo pogu noklikšķiniet uz attēla, izvēlne, kas parādās dod jums iespējas darbam ar attēlu.Ja ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows darbvirsmas, izvēlne, kas parādās ļauj izvēlēties komandas, parādīt dažādas apskatīt vai mainīt darbvirsmas īpašības.

  • noklikšķinot un velkot: Lai noklikšķiniet un velciet, nospiežot un turpināt turiet kreiso peles pogu un pēc tam pāriet (drag) peli uz citu vietu.Piemēram, jūs varat noklikšķināt dokumentā un velciet peli uz augšu, uz leju, pa labi vai pa kreisi, lai iezīmētu saturu jūsu dokumentu.

    Tas uzsvērts izvēlēts teksts, kas nozīmē, ka jebkura darbība jums veikt, piemēram, nospiežot Delete taustiņu uz klaviatūras vai noklikšķinot uz pogas par drosmīgu formatējumu, tiek veikta uz izvēlēto tekstu.

  • ritināšana: Daudzi peļu modeļiem ir riteņa centrā, jūs varat roll augšu vai uz leju, lai ritinātu dokumentu vai tīmekļa vietnes uz jūsu ekrāna.Tikai roll riteni uz leju, lai pārvietotos pa lapām iet uz priekšu vai ritiniet uz augšu, lai pārvietotos atpakaļ savā dokumentā.