Hostings, jeb no angļu valodas “uzturēšana” ir mājas lapas, vai citu digitālu datu turēšana uz servera. Kā jau jūs noteikti zināt, jebkurš digitāls fails sastāv no bitiem, un šiem bitiem lai tos būtu iespējams apskatīt no jebkuras pasaules vietas, kur ir interneta pieslēgums ir jāglabājas uz kāda datora(servera), lai kad notiek to pieprasīšana šis serveris vienmēr būtu darba kārtībā un spētu nosūtīt tos uz ierīci no kuras jūs tos pieprasījāt! Būtībā Hostēšana nozīmē jūsu digitālo datu sniegšana atklātai publikai, ļaujot jebkuram tiem piekļūt, un šādas darbības var veikt praktiski ar jebkuru datoru , kas pieslēgts pie interneta, bet lai iegūtu šo datu drošību un ātru piekļuvi , kā arī precīzu attēlošanu ir vajadzīga speciāla aparatūra.
Serveris, jeb dators, kas ir speciāli veidot, lai būtu izturīgs, un ar ilgu mūžu , ir tas agregāts uz kā tiek liktas mājas lapas un citi online resursi, lai tos varētu sasniegt 24 stundas dienā un 7 dienas nedēļā. Šie speciālie serveri nodrošina datu drošību jo parasti visi dati pie hostinga pakalpojumu sniedzējiem glabājas vismaz divās kopijās uz dažādiem cietajiem diskiem(HDD), lai vienas iekārtas kļūmes gadījumā būtu rezerves kopija, un jūsu dati nepazustu. Tieši ar šādām un vēl daudz citām papildus funkcijām serveris atšķiras no parasta datora, un tādēļ arī to uzturēšana maksā vairāk, kā stacionārā, vai portatīvā datora uzturēšana.
Teorētiski, ja jums ir kapitāls jūs varat iegādāties savu serveri, ātru interneta pieslēgumu un hostēt savu mājas lapu vai citu digitālu datu virkni no savām mājām, bet varu droši teikt ka tas nemaksās lēti, kā arī jums vajadzēs zinošu speciālistu, kas to visu sakonfigurēs un uzturēs jūsu serveri kārtībā. Bet ja pašam pirkt serveri nav jums pa prātam, tad būs jāizvēlas kāds no hostinga pakalpojumu sniedzējiem, kas piedāvā gan vienas mājaslapas hostēšanu, gan VPS(virtuālo privāto serveri) un pat servera īri, kurā jūs saņemat visu serveri un varat ar to rīkoties, kā vēlaties. Būtībā izvēloties jebkuru no šiem variantiem jūs īrējat aparatūru no hostinga pakalpojumu sniedzēja un šajā īres līgumā parasti ietilps pašas aparatūras īre, programmatūras uzstādīšana, un lietošana, kā arī automātisko rezerves kopiju veidošana jūsu datiem un ātrs interneta pieslēgums, lai jūs un jebkurš cits varat jebkurā laikā piekļūt šiem datiem bez jebkādiem aizkavējumiem.
Ātrs , vai pareizāk jāsaka labs hostings no slikta, vai lēna hostinga var atšķirties daudz un dažādās izpausmēs, un atkarībā no jūsu vajadzībām viens, vai otrs hostinga pakalpojumu sniedzējs būs labāks par citu, bet , lietas, kas vienmēr ir nemainīgas un uz ko vajadzētu skatīties ir:
- Hostinga ātrdarbība – kāds ir interneta piespiegums un kādas iekšējās detaļas, kā procesors, operatīvā atmiņa un cietais disks atrodas katrā serverī.
- Hostiga Uptime – tas ir procentuāls skaitlis, cik no kopējā laika serveris darbojas, un aprasti ir vismaz 99.9% apmērā.
- Klientu atbalsts – vai hostinga pakalpojumu sniedzējs nodrošina pilnu diennakts atbalstu, un kā var sazināties ar šo kompāniju
- Servera automātisko skriptu skaits
- Un protams cena